makki
28 آبان 1401 - 15:18

خبرنگاران نقش محوری در جهاد تبیین دارند

در آستانه هفته بسیج نشست هم افزایی رسانه ای جمعی از اصحاب رسانه استان اردبیل با سردار محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) برگزار شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، در آستانه هفته بسیج نشست هم افزایی رسانه ای با حضور مدیر کل صدا و سیما ی مرکز استان به همراه مدیران این مرکز و جمعی از اصحاب رسانه با سردار محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل برگزار شد.

خبرگزاری تسنیمدر این دیدار سردار غلامحسین محمدی‌اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه شهیدان صارمی، فرهانی، خزائی و شهیدان سردار حسین باقری و سید شهیدان اهل قلم آوینی اظهار داشت: این شهیدان با بصیرت و آگاهی که داشتند با انتخاب راه درست مسیر زندگی توانستند علاوه بر سعادت دنیا و آخرت نامی نیک از خود در تاریخ به یادگار بگذارد.

محمدی اصل یاد 3400 شهید والامقام استان را گرامی داشته و افزود: رسانه ها اهتمام ویژه ای به برگزاری برنامه های کنگره والامقام شهدای استان اردبیل داشته باشند چرا که این یادواره یک نعمت و مایه خیر و برکت برای استان اردبیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه رسانه ها در خصوص انتقال فرهنگ و آرمان شهدا به نسل جدید کوتاهی کرده اند، تاکید داشت: جهاد تبیین امروز یک تکلیف است و امروز جهاد، جهاد تبیین است و این جهاد تبیین یعنی دفاع از حقیقت ها و بیان واقعیت ها و تلاش در راستای روشنگری و ارتقای سطح آگاهی و بصیرت است.

سردار محمدی اصل پشتیبانی از ولایت فقیه و حفظ حجاب را دو مولفه اصلی وصایای شهدا دانست و تصری کرد: دشمن امروز بر روی این دو مولفه سرمایه‌گذاری کرده است و این دو را با مشکلات اجتماعی و اقتصادی گرده می زند و با این کار خصمانه میخواهد آرمان ها و اهداف شهدا را از بین ببرد.

وی با اشاره به فرمایشات امام خامنه ای که فرمودند: امروز تاثیر رسانه ها و تلویزیون ها و هنرها و این شبکه های عظیم اطلاع رسانی اینترنتی و ... از سلاح و از موشک و از بمب اتم بیشتر است، تصریح کرد: در جنگ سخت دشمنان مقابل ایران اسلامی ناتوان شده اند و به همین سبب نوع و شیوه جنگ را تغییر داده و جنگ رسانه ای را با دروغ پراکنی و امپراطوری دروغین رسانه ای آغاز کرده ان و باورها و اعتقادات ملت ایران بخصوص جوانان را نشانه گرفته اند.

محمدی اصل با تاکید بر اینکه امروز بسیجیان درحال خلق حماسه بزرگ‌تر هستند، گفت: اگر در دفاع مقدس با دستان خالی و مظلومانه مقابل دشمن استادیم اما امروز با بالاترین دستاوردهای نظامی رسیده‌ایم و دشمن از تجهیزات نظامی ایران در هراس است.

وی با بیان این که امروز ملت ایران دفاع مقدس دیگری را تکرار می‌کند و دفاع همچنان باقی است، اظهار داشت: امروز با وجود جنگ رسانه‌ای اثر‌گذاری قلم اصحاب رسانه و خبرنگارن با تبیین واقعیت ها و آگاه سازی مردم به مراتب بیشتر از توپ و تانک است.

محمدی اصل ادامه داد: قلم خبرنگاران و بیان واقعیت ها در رسانه ها و فضای مجازی دشمنان را مایوس و نا امید کرده است و دشمن  از روشنگری و آگاه سازی مردم توسط رسانه ها واهمه دارد.

فرمانده سپاه استان اردبیل اظهار داشت: امروز شبکه های معاند و ماهواره ای دروغین در هر 100 ثانیه یک خبر دروغ منتشر کرده و از بین 67 هزار و 817 محتوای منتشر شده توسط شبکه های معاند فارسی زبان 38 هزار مورد دروغ بوده است .

محمدی اصل  به آیه شریفه 56 سوره حجرات که می‌فرماید: « اگر فاسقی برای شما خبری مهم آورد تحقیق کنید مبادا نا آگاهانه به گروهی آسیب رسانید ،سپس از کرده خود پشیمان شوید، اشاره کرد و گفت: خبرنگار به عنوان مبلغان عدالت در جامعه می بایست در بیان مشکلات و خدمات ارائه شده توسط مدیران دقت لازم در بزرگنمایی و یا سیاه نمایی را داشته و به موضوع اخلاق توجه کنند، سیاه نمایی و ایجاد یاس در جامعه و بزرگ کردن مشکلات برخی مواقع نه تنها نتیجه مثبت ندارد، بلکه می تواند خود خوراکی فکری برای رسانه های معاند که منظر فرصتی برای تخریب خدمات نظام هستند، باشد.

وی گفت: امروز اصحاب رسانه باید بدانند از چه رسانه ای استفاده می کنند و این رسانه ها از آن چه کسی است و خبرنگاران و اصحاب قلم می بایستی مجهز به مبانی سواد رسانه ای شده و مهارت درک ، تحلیل و انتخاب هوشمندانه اخبار را داشته باشند.

اخبارمحمدی اصل گفت: نقش بسیج در کشور بسیار بزرگ است و بسیج هرکجا که لازم باشد حضور دارد، بسیج از دل مردم و خدمتگذار مردم بوده و هست  و به همین سبب بسیج در همه عرصه ها و صحنه های کشور حضور جدی و اثر گذار دارد.

فرمانده سپاه استان اردبیل با بیان اینکه بسیج خدمتگذار ملت ایران است، از خبرنگاران خواست تا به پوشش خبری برنامه های هفته بسیج در امر محرومیت زدایی، اقتصادی، اجتماعی اهتمام داشته باشند.

وی ادامه داد: در هفته بسیج امسال 800 برنامه با 800 عنوان در عرصه های اقتصادی، محرومیت زدایی، پیشرفت و آبادانی و اقتصادی در استان اردبیل اجرا خواهد شد.

وی مطالبه مشکلات مردم ، پیگیری وعده و وعیدهای مسئولین بدون ملاحظه کاری را جزو وظایف اصلی خبرنگاران دانسته و گفت: خبرنگاران به عنوان چشم بیدار جامعه باید اهتمام ویژه به نقش مطالبه گری داشته باشند.

فرمانده سپاه استان اردبیل با تاکید بر اینکه رشادت‌های امروز بسیجیان زمینه‌ساز یک پیروزی بزرگ است، خاطرنشان کرد: دنیا از ملت ایران بصیرت و ایستادگی را خواهد آموخت و ملت ایران به همگان ثابت می‌کنند که اسلام ماندنی است و هر کسی مقابل شجره انقلاب بلند شود، شکست خواهد خورد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 865689