makki
02 آذر 1401 - 14:58

امام جمعه شهرکرد: توجه به "بسیج" موجب آمدن برکات می‌شود

امام جمعه شهرکرد گفت: بسیج واقعا از امور کلیدی نظام است، از اموری است که غفلت از آن باعث ضایعات و توجه به آن موجب برکات است.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام امروز در جلسه معارف مدیران استان، با تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج را حقا باید از عمق جان تبریک گفت. بسیج شجره طیبه و درخت تنومند پرثمر و ارزشمندی است که دارای برکات و نقش آفرین است.

خبرگزاری تسنیمشهرکردشهرکردنماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری افزود: درباره بسیج حرف بسیار است و دارای یک عرصه ساختاری و تشکیلاتی و یک عرصه فکری و روحیه و فرهنگ است که این دو بحمدالله تا امروز خوش درخشیده‌اند.

نکونام گفت: به این نعمت خدادادی (بسیج) در جاهایی کم‌لطفی و کم‌محبتی‌هایی شده است. یک قسمت به خاطر نگاه‌های سیاسی و یکی هم از جهت مشغله‌های کاری مسئولین بوده است. بسیج واقعا از امور کلیدی نظام است، از اموری است که غفلت از آن باعث ضایعات و توجه به آن موجب برکات است.

امام جمعه شهرکرد، هفته بسیج را فرصت مغتنمی برای پررنگ کردن جایگاه بسیج در جامعه و نزد مسئولین دانست و ادامه داد: بسیج همانطوری که حضرت آقا فرمودند از کوچه و خیابان و متن مردم جوشیده و در همه جای بدنه جامعه ردپا دارد و لذا چنین امر گسترده‌ای می‌تواند خیلی اثرگذار باشد.

نکونام با یادآوری نقش ساختار و روحیه و فکر بسیجی در 8سال دفاع مقدس که باعث شد مردم به صحنه بیایند، اظهار کرد: روحیه بسیجی نشأت گرفته از جهاد، شهادت‌طلبی، ایثار و به معنای واقعی در عرصه بودن و فعال بودن است.

وی با اشاره به آیه شریفه 54 از سوه مائده، گفت: بسیجیان در عرصه دفاع مقدس مصداق عملی «لا یخافُونَ لَوْمَةَ لائِم» هستند، که هیچ مانع و سرزنشی آنان را از انجام وظیفه باز نمی‌دارد.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری افزود: امروز نباید بگذاریم که بسیج مورد کم‌لطفی قرار گیرد،بسیج همواره باید با نگاه پر از محبت و پر از یاردهی و کمک‌دهی تقویت و به هرشکلی که می‌توانیم این درخت را پربرگ و پرثمر کنیم و تنه و شاخه‌اش را قوی و ریشه‌اش را مستحکم کنیم.

نکونام تصریح کرد: بسیج برای یک روز و دوروز و یک مقطع نیست، بسیج برای همه تاریخ انقلاب است، یعنی هیچ زمانی از تاریخ انقلاب نداشته و نداریم که به بسیج و ساختار و تشکیلات و روحیه و فکر و فرهنگ بسیجی نیاز نداشته باشیم.

تفکر بسیجی کشور را از تنگناهای اقتصادی و معیشتی خارج می‌کند

تفکر بسیجی کشور را از تنگناهای اقتصادی و معیشتی خارج می‌کندجنتی: جوانان بسیج جا‌ن‌شان را برای امنیت فدا می‌کنند

جنتی: جوانان بسیج جا‌ن‌شان را برای امنیت فدا می‌کنندتمجید جامعه مدرسین از هوشیاری بسیجیان/ توطئه دشمن را ناکام ‌گذاشته‌اید

تمجید جامعه مدرسین از هوشیاری بسیجیان/ توطئه دشمن را ناکام ‌گذاشته‌ایدامام جمعه شهرکرد ، زنده ماندن انقلاب و بسیج را مکمل هم دانست و گفت: تقویت، کمک و تجهیز پایگاه‌های مقاومت بسیج از نظر عِدّه و عُدّه ضروری است و همه باید پایگاه را یک مأمن از آفات و بلایا و حوادث و فتنه‌ها بدانند.

انتهای پیام/7540/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 876234