makki
13 دی 1401 - 16:20

برگزاری نخستین جشنواره قرآنی «حافظان برتر» در نوار غزه

۸۵۱ داوطلب در نخستین طرح جامع قرآنی در نوار غزه با عنوان «حافظان برتر» در دو بخش خواهران و برادران شرکت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جوانان فلسطینی با هدف حفظ آیات قرآن کریم در قالب طرح «حافظان برتر» در اجتماع قرآنی «مرکز دارالقرآن و سنت» در یکی از مساجد غزه گرد هم آمدند.

در این طرح بین المللی، حافظان ظرف یک جلسه از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب با حضور در حلقه‌های قرآنی به قرائت و حفظ آیات قرآن می پردازند.

نوار غزه , قرآن , قاریان قرآن , فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس ,

«امجد السری»، یکی از مربیان حفظ قرآن در طرح حافظان برتر در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در غزه گفت: در این طرح تلاش می شود تا کودکان و نوجوانان فلسطینی علاوه بر حفظ جزء به جزء قرآن کریم، با سیره و زندگی پیامبر اکرم (ص) نیز آشنا شوند. وی هدف از اجرای این طرح قرآنی را پرورش نسلی از جوانان فلسطینی دانست که در آینده در مسیر آزادی قدس و مسجدالاقصی گام برمی‌دارند.

در رقابت‌های امسال طرح حافظان برتر قرآن کریم در نوار غزه بیش از 581 داوطلب به رقابت با یکدیگر پرداختند. در مراسم اختتامیه این مراسم از نفرات برتر این طرح قرآنی تجلیل و به افراد برگزیده هدایایی نیز اهدا شد. از نکات قابل توجه در رقابت های امسال، حضور و مشارکت چشمگیر بانوان در میان داوطلبان این رقابت قرآنی بود.

 

برگزاری طرح حافظان برتر قرآن کریم نوار غزه در میان رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز بازتاب گسترده ای داشت. در همین راستا کارشناس شبکه 11 تلویزیون رژیم صهیونیستی در تشریح اهداف جنبش اسلامی حماس از برگزاری این رقابت قرآنی مدعی شد که حماس می‌کوشد تا با برگزاری باشکوه این طرح، ساکنین غزه را برای آزادسازی فلسطین و مسجدالاقصی آماده سازد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 952835