makki
03 آذر 1401 - 11:54

هشدار امام جمعه بوشهر به وزیر آموزش و پرورش/ بوشهر ۱۷۰۰ کلاس تخریبی دارد

امام جمعه بوشهر گفت: ۱۷۰۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر وجود دارد که باید نهضت بهسازی و بازسازی این کلاس‌ها تشکیل شود.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست با وزیر آموزش و پرورش با قدردانی از تلاش دولت مردمی و انقلابی آیت‌الله رئیسی جایگاه و نقش آموزش و پرورش را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: هر کشوری که بخواهد دارای تمدن کارآمد، جامع و پیشرفته باشد قطعاً آموزش و پرورش آن در تراز تمدن قرار دارد.

خبرگزاری تسنیمنماینده ولی فقیه در استان بوشهر آموزش و پرورش را کلمه طیبه دانست و تصریح کرد: آموزش و پرورش در نظام حکمرانی از جایگاه بسیار مهم و ممتاز برخوردار است و توجه به این مجموعه بنیادین و والا باید باشد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه کارهای خوبی توسط آموزش و پرورش در استان بوشهر انجام شده است افزود: آمار بالای کلاس‌های تخریبی نیاز به توجه جدی دارد.

وی از وجود 1700 کلاس تخریبی در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: باید نهضت بهسازی و بازسازی کلاس‌های تخریبی در استان بوشهر انجام شود.

صفایی بوشهری عوامل کاهش عمر ساختمان در استان بوشهر را رطوبت بالا دانست و اضافه کرد: ساختمان‌ها در نوار ساحلی به سبب رطوبت از استهلاک بالایی برخوردار هستند و عمر این ساختمان‌ها نسبت به دیگر نقاط کاهش دارد که نیاز به توجه ویژه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر توجه ویژه به متون و محتوای کتب درسی دانش‌آموزان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: بازنگری کتاب‌های درسی یک ضرورت است.

امام جمعه بوشهر تحول در تهیه و تدوین کتاب‌های درسی دانش‌آموزان را مورد تأکید قرار داد و گفت: شورای عالی اقتصاد آموزش و پرورش برای تأمین اعتبارات در رفع مشکلات آموزشی تشکیل شود.

وی توجه به برنامه‌های فرهنگی و بصیری در عرصه آموزش و پرورش را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: در شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر برنامه فرهنگی و بصیرتی و جریان‌های سیاسی طراحی شده است.

صفایی بوشهری بر تعیین دبیرخانه دائمی اتحادیه دانش‌آموزی مقاومت جهان اسلام در بوشهر مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: استان بوشهر از ظرفیت‌های مهمی در برگزاری همایش مقاومت دانش‌آموزی کشورهای اسلامی دارد.

انتهای پیام/190/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 877183