makki
13 آذر 1401 - 08:56

حملات بامدادی جنگنده های رژیم صهیونیستی به نوار غزه

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در جریان حملات بامداد روز یکشنبه مناطقی را در استان «خان‌یونس» در جنوب نوار غزه هدف حملات خود قرار دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در بامداد روز یکشنبه اقدام به بمباران مناطقی از غزه کردند.

براساس گزارشات منتشر شده در پی شلیک راکت‌های گروه‌های مقاومت فلسطینی به سوی سرزمین‌های اشغالی، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اقدام به بمباران منطقه «الفخاری» در استان «خان یونس» در جنوب باریکه غزه کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است که در جریان حملات امروز یک کارگاه ساخت سلاح گروه‌های مقاومت و یک تونل زیرزمینی حماس را هدف یورش خود قرار داده است.

همزمان رسانه‌های مقاومت اسلامی فلسطین با پخش ویدئویی از فعال شدن پدافند مقاومت اسلامی و شلیک موشک به سوی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی خبر دادند.

براساس گزارش منابع صهیونیستی دست کم 5 موشک از جمله یک موشک دوش پرتاب همزمان با بمباران غزه به سوی جنگنده‌های اسرائیلی شلیک شده است. 2 موشک با عبور از جدار مرزی نوار غزه و سرزمین‌های اشغالی در منطقه‌ اشکول فرود آمده است. همزمان منابع عبری زبان اعلان کردند آژیر خطر در منطقه شلومیت در سرزمین های اشغالی و در جوار مرز با نوار غزه به صدا درآمده است.

گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی حماس ضمن تایید این خبر از پاسخ گردان‌های پدافندی خود به یورش بامدادی جنگنده‌های اسرائیلی خبر داد.

 کارشناس اسرائیلی: نهادهای امنیتی خود را برای موج جدیدی از موشک‌های غزه آماده می‌کنند

 نشریه «هاآرتص» نیز مدعی شد میانجیگر مصری در تلاش است تا ضمن جلوگیری از تشدید درگیری میان گروه‌های مقاومت فلسطینی و ارتش رژیم صهیونیستی، بار دیگر آتش را میان طرفین برقرار سازد.

این در حالی است که «حازم قاسم»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به حملات جنگنده های رژیم اسرائیل به نوار غزه اذعان کرد که مقاومت در نوار غزه به مقابله با متجاوزان برخاسته است و پاسخ به حملات هوایی صهیونیست‌‌ها مستقیم بوده است.

سخنگوی جنبش اسلامی حماس تأکید کرد: که مقاومت هرگز به اشغاگران اجازه نخواهد داد معادلات را تغییر دهند و به دفاع از مردم خود در هم مکانی که هستند، ادامه خواهد داد. قاسم گفت که دشمن صهیونیستی بعد از جنایت دیروز در اعدام شهید «عمار مفلح»، با بمباران وحشیانه خود در نوار غزه، حملات خود علیه مردم ما را گسترش داده است.
 
وی در پایان افزود: این تروریسم و رفتار نازی گونه متجاوزان، هرگز انقلاب جوشان مردم ما را خاموش نخواهد کرد و ما همچنان به حمایت از انتفاضه مردم خود در هر جایی که باشند، ادامه خواهیم داد.

شلیک موشک های مقاومت به سوی سرزمین های اشغالی همچنین سبب شد تا پرواز اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی به بحرین به دلایل امنیتی با تاخیر همراه شود.

 

همزمان با حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به باریکه غزه،  نظامیان این رژیم به منطقه قدیمی در شهر نابلس در کرانه باختری نیز یورش برده و یک خودروی شهروندان فلسطینی را مصادر کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896077